Мармароси від Попа до Попа (6 днів)

 

Опис маршруту

Мармароський масив — це справжній зачарований край Карпат. Тут особлива атмосфера і неповторна природа, що сховалася від допитливих людей. Дістатись сюди не так просто, як на решту маршрутів, адже район по справжньому віддалений. Ускладнює це завдання й те, що Мармароси знаходяться на межі двох держав і служать природним кордоном між Україною та Румунією. Тож для проходження цього маршруту доведеться отримати спеціальний дозвіл у прикордонній службі.

Потрапивши одного разу сюди, потім неодмінно хочеться повертатись знову і знову. Тутешні гори мають гострі кам’яні виступи, через це масив носить неофіційну назву «Гуцульські Альпи». В місцевих лісах повно дичини, грибів та ягід. Маршрут проходить по державному кордоні через вершину Піп Іван Мармароський до гори Піп Іван Чорногірський зі спуском до Дземброні або по бажанню групи до Зеленого (через озеро Марічейку).

Подати заявку

Тривалість⌛: 6 днів (5 ночей)
Складність〽: початкова/середня

День 1⃣

Зустріч туристичної групи у Рахові. Після короткого знайомства та перевірки спорядження вирушаємо автобусом до с. Ділове. Тут ми зупинимось, щоб отримати дозвіл в прикордонній службі на проходження нашого маршруту. Після цього ми перейдемо міст та вийдемо на маршрут, який пролягатиме вздовж мальовничого потоку Білий. Сьогодні наше завдання потрапити на водоспад Ялинський (найвищий у Карпатах), що сховався високо в горах. Ми сховаємо рюкзаки та вирушимо стрімкою стежкою вверх. Після відвідання водоспаду ми встановлюємо намети та влаштовуємось на ночівлю.

День 2⃣

Сьогодні ми продовжимо поступовий набір висоти та пройдемо повз урочище Обніж, полонину Латундур і зупинимось на полонині Лисичій. В цих місцях ми зможемо насолодитись неймовірними панорамами зелених Карпат. В ягідний сезон тут можна назбирати необмежену кількість чорниці.

День 3⃣

Сьогодні встаємо пораніше та йдемо на штурм Попа Івана Мармароського (1938 м). В ясну погоду з його вершини відкриваються запоморочливі краєвиди на українську та румунську сторону Карпат. Далі наш маршрут пролягає по хребту, що є державним кордоном. Тут в буквальному сенсі можна постояти одною ногою в Україні, а іншою в Румунії (і це все без візи). Ночувати будемо на чудовій галявині поруч з пунктом прикордонників. При бажанні можна поспілкуватись з прикордонниками про їх відповідальну професію.

День 4⃣

Сьогоднішній день буде багатий на вершини. Ми й далі будемо рухатись кордоном і пройдемо через вершину Межипотоки (1713 м), гору з цікавою назвою Нєнєска (1815 м), гору Стіг (1650 м). Після цього наш маршрут йде ліворуч і ми залишаємо кордон. Подолавши ще кілька кілометрів ми вийдемо на полонину Щівник. В цьому мальовничому місці ми й розіб’ємо наш табір.

День 5⃣

На п’ятий день нашого походу наші рюкзаки стануть помітно легші, а м’язи пружніші. Сьогодні нас чекає інший Піп Іван, але з приставкою Чорногірський. Який вищий за свого мармароського брата на 90 метрів. Це єдиний двотисячник на нашому маршруті (2028 м). На вершині гори розташована старовинна обсерваторія «Білий слон», де можна знайти прихисток в разі непогоди. Перепочивши на вершині ми почнемо спуск до місця нашої останньої ночівлі, що знаходиться на мальовничій галявині. Тут ми влаштуємо велике вечірнє багаття та поділимося враженнями про похід.

День 6⃣

Сьогодні нас чекає невеличкий годинний перехід до с. Дземброня. По дорозі є можливість відвідати справжню колибу та посмакувати карпатськими сирами, молоком і сметаною. Діставшись села ми сядемо в автобус та поїдемо на залізничну станцію у Ворохту. Перед поїздом можна придбати карпатських сувенірів додому.

Наша чудова команда обмінюється телефонами та прощається до наступних зустрічей в походах 🙂

ВАЖЛИВО⚠ Для участі в даному поході треба заздалегіть надати копію своїх паспортних даниих, це необхідно для отримання дозволів на перебування у прикордонній зоні. Без такого дозволу ми не зможеми вийти на маршрут.

ВАРТІСТЬ💰: 2190 грн.

(реєстрація = внесення передоплати у розмірі 30% від повної вартості туру)

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:

✔ послуги інструктора-провідника
✔ триразове харчування
✔ місце в наметі
✔ групове спорядження: казани і газові пальники для кухні, групова аптечка
✔ консультації щодо підготовки
✔ екозбір
✔ пам’ятний сувенір
✔ враження та заряд позитиву

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:

✖ проїзд у поїзді
✖ місцеві переїзди (вартість залежить від кількості учасників та ділиться на всіх)
✖ прокат спорядження → Можна скористатись нашим
✖ купівля сувенірів

БОНУСИ🎁:
✔ знижка на участь в наступному поході

 Під час походу інструктор може вносити зміни та корегування на маршруті залежно від стану групи та погоди. Інколи буває, що через погодні умови похід необхідно скорочувати задля безпеки всіх учасників.

Подати заявку

Не хочете пропустити похід?

Залиште свій Email та отримуйте запрошення на заходи нашого турклубу

Тільки для підписників! Спеціальні пропозиції та ЗНИЖКИ до 50% вже на перший похід!

p.s. обіцяємо, що не будемо набридати частою розсилкою!