Спальник. На що звернути увагу при виборі?

vybir-spalnyka

Спальний мішок – один з головних елементів спорядження туриста. Це свого роду похідне ліжко. Як і ліжко звичайне воно покликане виконувати кілька функцій. А саме: бути зручним та забезпечувати якісний сон, бути чистим. Для того, щоб обрати потрібний спальник мішок, спочатку треба дізнатись певні специфікації та деталі про нього.

Для початку пропоную розбити різновиди спальників на кілька умовних груп. Так ми зможемо систематизувати всю необхідну  для нас інформацію.

За типом конструкції

kokon

Кокон або мумія. Вид спальника який за формою нагадує кокон. Він має капюшон та звужується від плечей до ніг. Блискавка на ньому закінчується трохи нижче колін, таким чином не даючи розкрити його повністю. Такий тип спальника більш ергономічний та краще зберігає тепло всередині через відсутність пустого місця. Зазвичай такі спальники найкраще підходять для більш прохолодної погоди.

sleeping-bag-2

Ковдра (рос. Одеяло). Спальний мішок цієї конструкції має вигляд правильного прямокутника і може розкриватись в ковдру (це буває дуже зручно на відпочинку). Як правило такі спальники найкраще підходять для теплої літньої пори

sleeping-bag

Комбінований. Вид спального мішка, котрий поєднує в собі елементи двох попередніх. Цей спальник має конструкцію ковдри, але додатково в нього присутній капюшон. Таким чином його також можна розкривати повністю як ковдру, а також додатково утеплитись «з головою» вночі.

За сезонністю

Тут все доволі просто, назва відповідає порі року, коли такий спальник використовують.

  • Літні. Призначені для теплої пори. Мають невелику вагу, до 1 кг. Комфортна температура таких спальників починається від +15С.
  • 2/3 сезонні. Такі спальники використовуються для міжсезоння. Це період між ранньою весною та пізньою осінню, коли нічна температура може коливатись від +10С до легких заморозків.
  • Зимові. Призначені спеціально для суворих зимових походів. Комфортна температура таких спальників починається від -5С та сягає -30С і більше.

За складом наповнювача

duck-down

Пухові. Як вже зрозуміло з назви, це спальники, наповнювачем в яких є натуральний пух. Використовується переважно для зимових моделей. З плюсів є те що він дуже легкий та чудово тримає тепло, з недоліків, при намоканні довго сохне.

hollowfiber

Синтетичні. В якості наповнювача використовуються різноманітні штучні матеріали. Одним з найчастіше вживаних є холовфайбер. Недолік цих наповнювачів у тому, що вони можуть мати велику вагу порівняно з пуховими. Проте технології розвиваються і на ринку постійно з’являються новинки, що стають дедалі легшими. Перевага синтетичних наповнювачів, це швидке висихання.

Загальні рекомендації при виборі

Температурний режим. Коли будете обирати свій перший спальник зверніть увагу на температурні показники. Зазвичай вони вказані в такому порядку:  комфорт +15 / ліміт +10 / екстрим -5С.

temperature

Ні в якому разі не орієнтуйтесь на температуру екстрим!

Частою помилкою людей при виборі спальника є те, що коли вони бачать значення -10/15С, то відразу думають «Оуу! В цьому мені буде точняк тепло!». А потім хворіють і проклинають туризм. Екстремальна температура тому так і називається, що за такоЇ температури йдеться не про комфорт, а про виживання. Ні про який комфортний сон при «екстримі» не може йти і мови. Орієнтуйтесь виключно на температуру комфорту за якої плануєте спати.

Ростовка. Важливим фактором є відповідність довжини спального мішка зросту туриста. Він не має бути великим, а тим паче малим. Беріть спальник із запасом 10-15 см від вашого зросту.

Наявність компресійного мішка.

suc

Додатковим плюсом буде, якщо ви оберете спальник з компресійним мішком. Це такий чохол котрий має ремені стиснення, що дозволяє стиснути спальник до компактних розмірів і таким чином заощадити місце в рюкзаку. Звичайно, якщо у вас великий рюкзак і місця достатньо або ж ви їдете на відпочинок на автомобілі, тоді може знехтувати цим пунктом.

DryZone (Суха зона). На сучасних моделях спальних мішків можна часто зустріти напис «DryZone». Це означає, що область ніг та голови зроблені з водонепроникного матеріалу. Чому так? Справа у тому, що ногами та головою ми найчастіше торкаємося стінок намету, які можуть бути вологими під час дощу або від конденсату. Тому наявність такої «сухої зони» полегшить життя в похідних умовах. Ще простішим варіантом є той, щоб придбати спальник з повністю вологостійкої тканини.

Можливість з’єднання спальників.

couples sleeping bag camping

Якщо ви подорожуєте зі своєю близькою людиною тоді цей пункт для вас! Спальники можна поєднувати в один великий, що дуже класно, особливо коли стає холодно. Щоб їх з’єднати потрібно придбати спальник з позначкою L (Left) Zip та R (Right) Zip. Для цього краще брати спальники одного виробника та однієї моделі. Спальники різних брендів можуть не з’єднуватись через різні блискавки та бігунки.

Корисні дрібниці

Ще в спальниках бувають маленькі фішки, що спрощують наше туристичне життя. До них можна віднести:

  • Наявність внутрішньої кишеньки (для грошей, документів, телефона і т.д.)
  • Спеціальна стрічка для запобігання потрапляння тканини у блискавку
  • Додаткове утеплення шиї
  • Інтегрована подушка (бачив таку в англійських спальниках бренду Outwell)

Таким чином, ми розглянули види та специфіку спальних мішків, а отже проблем з правильним вибором у вас тепер бути не повинно. Бажаю вам обрати спальник вашої мрії, який доповнить ваш відпочинок на природі тільки позитивними враженнями 🙂

І ще одне… Якщо виникне бажання пити чай або їсти не вилазячи зі спального мішка, то майте на увазі, що шанси облити його складають приблизно 50 / 50. Тепер все 🙂

Google-Plus-Attention

Оставить ответ

Не хочете пропустити похід?

Залиште свій Email та отримуйте запрошення на заходи нашого турклубу

Тільки для підписників! Спеціальні пропозиції та ЗНИЖКИ до 50% вже на перший похід!

p.s. обіцяємо, що не будемо набридати частою розсилкою!