• Найкращі озера в Карпатах

  Гірські озера в Карпатах

  Українські Карпати неймовірно мальовничий край, що охоплює 4 області нашої країни. Перша асоціація, яка спадає на думку при назві Карпати, це зелені ялинки, Говерла та смачна гуцульська кухня. Проте крім смерекових лісів в Карпатах повно інших цікавинок. Одна з них — це високогірні озера. Пропонуємо увазі п’ятірку найкрасивіших карпатських озер.


  5. Озеро Догяска (інша назва Герашаська)

  Високогірне озеро, що розташоване в гірському масиві Свидовець (Рахівський район, Закарпаття) біля одноіменної гори. Озеро знаходиться на висоті 1577 метрів над р.м. Його площа становить 1,35 га, довжина — 125 м, а ширина — 110 м. Форма озера нагадує прямокутник, береги частково заросли осокою.

  4. Озеро Марічейка

  Надзвичайно мальовниче озеро на Чорногірському масиві, знаходиться в межах Верховинського району (Івано-Франківщина). Озеро оточене лісом та заростями осоки, прилягає до схилу гори Шурин. Довжина Марічейки — 88 м, ширина — 45 м, а висота над рівнем моря — 1510 метрів. Озеро знаходиться в безспосередній близькості до гори Піп Іван Чорногірський та є частиною популярного туристичного маршруту.

  3. Озеро Росохан

  Високогірне озеро в масиві Горгани, знаходиться на території Рожнятівського району (Івано-Франківщина). Розташоване на висоті 1120 метрів над р.м. на схилі хребта Аршиця. Озеро не надто відоме серед туристів через віддаленість та важкодоступність. Росохан оточений смерековим лісом та кам’янистими берегами. Живлення водойми відбувається завдяки опадам, через це його довжина коливається в межах 50-70 метрів, ширина складає 20 метрів.

  2. Озеро Бребенескул

  Бребенескул — найвисокогірніше озеро українських Карпат (1801 м над р.м.). Розташоване на Чорногірському масиві та входить до меж Карпатського біосферного заповідника. Довжина — 147 м, ширина — 67 м, максимальна глибина — 3.2 м. Озеро неймовірно живописне та популярне серед туристів. Особливо гарний краєвид можна спостерігати зі схилів та перешийку гори Гутин-Томнатик. Бребенескул входить до найпопулярнішого пішого маршруту Чорногірським хребтом, проте, інколи туристи його оминають.

  → Дивитись туристичний маршрут до озера Бребенескул

  Цікаво знати!

  Перша наукова довідка про озеро Бребенескул датована 1964 роком. Тоді декан географічного факультету Львіського університету ім. І.Франка — Міллер Гаврило Петрович зазначив, що розміри озера становлять: ширина — 44 метри, довжина — 134 метри. Це істотно менше за сучасні розміри Бребенескула.

  1. Озеро Синевир

  Синевир — найпопулярніше та найбільше озеро Карпатських гір, надзвичайно популярний об’єкт туризму. Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області, входить до складу Національного природного парку «Синевир». Лежить на висоті 989 метрів над р.м., площа озера коливається залежно від опадів та складає від 4 до 7 га. В озері водиться форель, а його максимальна глибина становить 24 метри. За оцінками вчених приблизний вік озера 10 тисяч років.

  Дивитись туристичний маршрут до озера Синевир

  Насправді ми спеціально приберегли на останок ще одне карпатське озеро. Ви напевно не один раз про нього чули, а можливо і встигли відвідати.

  Озеро Несамовите

  Ще одне надзвичайно популярне карпатське озеро. Розташоване на Чорногорі неподалік від Бребенескула. Несамовите лежить на висоті 1750 метрів над р.м. та має наступні розміри: довжина — 88 м, ширина — 45 м, глибина від 1 до 1.5 метрів. Озеро знаходиться в безпосередній близькості до Говерли і дещо потерпає від надмірної кількості туристів. В літні місяці біля озера одночасно може знаходитись до 100 наметів. Несамовите входить до меж Національного природного парку «Карпатський».

  Дивитись туристичний маршрут до озера Несамовите

  Карта найкращих карпатських озер


  Звісно, що це не всі озера в Карпатах, проте ми розглянули найвідоміші та нашу думку найцікавіші. Наступного разу спробуємо розказати про решту карпатських озер.

   

 • Спальник. На що звернути увагу при виборі?

  vybir-spalnyka

  Спальний мішок – один з головних елементів спорядження туриста. Це свого роду похідне ліжко. Як і ліжко звичайне воно покликане виконувати кілька функцій. А саме: бути зручним та забезпечувати якісний сон, бути чистим. Для того, щоб обрати потрібний спальник мішок, спочатку треба дізнатись певні специфікації та деталі про нього. Більше…

 • Гора Піп Іван Чорногірський перемагає!

  Піп Іван Чорногірський

  Фото з нашого походу по Маршруту «Чорногірський хребет». Автор: Іван Кучер

  Ми завжди знали, що вершина гори Піп Іван Чорногірський одна з найцікавіших в українських Карпатах, але нові підтвердження цьому зайвими не будуть.

  Довідка про вершину

  Піп Іван Чорногірський (Чорна Гора) – вершина в українських Карпатах розташована на масиві Чорногора, висота над рівнем моря – 2028 метрів. Є однією з шести вершин-двохтисячників у Карпатах та третьою за висотою.

  Більше…

 • Обираємо трекінгове взуття. Огляд. Поради

  Як правильно обрати взуття для активного відпочинку?

  Правильно підібране взуття – запорука вдалого походу!

  Погодьтесь, який кайф від краєвидів, якщо вам весь час дошкуляють мозолі від незручних черевиків? На сучасному ринку пропозицій взуття для активного відпочинку більш ніж достатньо. Тут є відверто дешеві варіанти з Азії та невиправдано дорогі моделі європейських чи американських брендів.

  Більше…

 • Топ 5 отруйних тварин України!

  Гадюка

  ТОП 5 найнебезпечніших отруйних тварин України!

  Вирушаючи в туристичний похід ми завжди опиняємось серед дикої природи, а значить і по сусідству з різними мешканцями лісу, степу та інших природних зон. Сьогодні розглянемо 5-тірку найнебезпечніших отруйних представників фауни України (звичних бджіл, ос, комарів до уваги брати не будемо).

  Більше…

 • За 50 років ми втратили 58% хребетних тварин!

  Нещодавно Всесвітній фонд дикої природи (далі WWF) опублікував дані свого дослідження «Жива Планета», яке базується на широких данних та відстежує більше 14000 популяцій хребетних тварин більш ніж 3700 видів за період з 1970 до 2012.

  Більше…

 • Couchsurfing або як подорожувати задарма?

  cs

  Напевно всі чули про класичний серфінг? Але впевнений, що є такі хто не чув про Couchsurfing. В буквальному сенсі з англійської, це означає — диванний серфінг чи щось на кшталт цього.

  Більше…

 • Фотозвіт походу по Чорногірському хребту (27.06 — 02.07.16)

  З 27 червня по 2 липня 2016 року відбувся один з планових походів нашого турклубу по Чорногірському хребту. Хоч і перші 2 дні погода трішки познущалася з нас, але загальної картини не зіпусувала.

  Зробивши переїзд від Ворохти до Дземброні ми піднялись до полонини Смотрич і недалеко від неї розбили наш табір.

  2-й день походу нас заливав дощ з вітром. Крім туману ми майже нічого не бачили і так піднялись на г. Вухатий камінь та до місця нашої стоянки, а саме до руїн старого туристичного притулку.

  На 3-й день після безперервного 12-годинного дощу, нарешті вийшло сонечко і справи почали налагоджуватись 🙂

  Ми сушилися, відпочивали та радіально сходили на Піп Іван Чорногірський.

  Новий, 4-й день також порадував погодою і ми продовжили наш маршрут по Чорногорі.

  Дійшовши до озера Бребенескул в нас був невеличкий відпочинок і час для фото. Після чого ми стали на ночівлю біля озера Несамовите.

  Ранком 5-го дня ми пішли головної вершини Карпат — Говерли…

  Після Говерли в нас був спуск до турбази Заросляк. Там останній вечір походу, але не останній в Карпатах. 2 липня ми роз`їхались по домівках щоб незабаром знову зустрітись у горах.

 • Вітаємо на сайті турклубу Черемош!

  Друзі, чудова новина! Після тривалої роботи ми раді представити Вам наш сайт pohody.in.ua. Маємо надію, що він допоможе організувати кращу комунікацію між нашим турклубом та туристами. Тепер Ви маєте змогу бачити систематизовану інформацію, писати відгуки та коментарі, переглядати медіа з наших заходів, тощо.

 • Фотозвіт з походу «Подільські товтри» 19-23 квітня 2016 р.

  Фотозвіт з відкриття туристичного сезону 2016. Перший плановий похід по маршруту «Подільські товтри». В нас була чудова компанія, погода та настрій. Дивіться самі 🙂

  Дізнатись більше про Подільські товтри.

Не хочете пропустити похід?

Залиште свій Email та отримуйте запрошення на заходи нашого турклубу

Тільки для підписників! Спеціальні пропозиції та ЗНИЖКИ до 50% вже на перший похід!

p.s. обіцяємо, що не будемо набридати частою розсилкою!