Гора Піп Іван Чорногірський перемагає!

Піп Іван Чорногірський

Фото з нашого походу по Маршруту «Чорногірський хребет». Автор: Іван Кучер

Ми завжди знали, що вершина гори Піп Іван Чорногірський одна з найцікавіших в українських Карпатах, але нові підтвердження цьому зайвими не будуть.

Довідка про вершину

Піп Іван Чорногірський (Чорна Гора) – вершина в українських Карпатах розташована на масиві Чорногора, висота над рівнем моря – 2028 метрів. Є однією з шести вершин-двохтисячників у Карпатах та третьою за висотою.

Доречі, існує ще одна гора в Карпатах з такою ж назвою, це — Піп Іван Мармамароський. Але це зовсім інша вершина, що розташована на кордоні з Румунією, тому плутати їх не варто.

Піп Іван Чорногірський є одним з найпопулярніших об’єктів туризму в Карпатах. І заслуга тут не тільки в чудових краєвидах та неймовірній красі природи, а й в тому, що на вершині розташована обсерваторія «Білий Слон».

Білий Слон – стара кам’яна обсерваторія, що була побудована поляками в 30-х роках минулого сторіччя. Обсерваторія являється найвищою штучною спорудою в Україні. До кінця 1930-х років в ній постійно проживали та працювали люди.

Зараз обсерваторія, це скоріше руїни, але кілька років тому там почали проводити ремонтні роботи і на сьогодні для її відновлення зроблено дуже багато. Першим почав працювати (поки в тестовому режимі) гірський пошуково-рятувальний пункт, який забезпечує пошук, порятунок, надання медичної допомоги та консультацій туристам, що проходять маршрутом через гору Піп Іван.

Почитати більше про обсерваторію можна тут.

Піп Іван перемагає!

Ви вже напевно задумались, чому ж стаття має назву «Гора Піп Іван Чорногірський перемагає» ?

А ось чому!

Минулого року Вікіпедія проводила конкурс «Вікі любить землю» (Wiki loves Earth) в якому обирались найкращі фото з різних куточків нашої планети. За умовами конкурсу учасникам треба було надіслати світлини з природою, серед яких обирались 15 найкращих.

Для України цей конкурс виявився напрочуд вдалим, адже з п’ятнадцяти переможних знімків відразу три місця зайняли фотографії нашої рідної природи. При чому два з них відійшли Попу Івану, а ще одне місце зайняв Токівський водоспад з Дніпропетровщини.

Таким чином, ми вкотре отримали свідчення того, наскільки недооціненим є туристичний потенціал України. Тож можна ще раз зробити висновок, що подорожувати Україною потрібно хоча б тому, що в нас є такі дивовижні місця, як Чорногірський хребет, Синевір, Шацькі озера, острів Джарилгач та багато-багато інших унікальних куточків.

На останок самі фото «переможці»:

5 місце. Колишня обсерваторія на вершині Піп Іван Чорногорський, автор: Микола Хорошков

Піп Іван Чорногірський. Обсерваторія Білий Слон

9 місце. Токівський водоспад. Автор: Сергій Рижков

Токівський водоспад. Дніпропетровщина

11 місце. Вершина Піп Іван Чорногорський. Автор: Тарас Дутка

Піп Іван зимою. Білий слон

Оставить ответ

Не хочете пропустити похід?

Залиште свій Email та отримуйте запрошення на заходи нашого турклубу

Тільки для підписників! Спеціальні пропозиції та ЗНИЖКИ до 50% вже на перший похід!

p.s. обіцяємо, що не будемо набридати частою розсилкою!