Найкращі озера в Карпатах

Гірські озера в Карпатах

Українські Карпати неймовірно мальовничий край, що охоплює 4 області нашої країни. Перша асоціація, яка спадає на думку при назві Карпати, це зелені ялинки, Говерла та смачна гуцульська кухня. Проте крім смерекових лісів в Карпатах повно інших цікавинок. Одна з них — це високогірні озера. Пропонуємо увазі п’ятірку найкрасивіших карпатських озер.


5. Озеро Догяска (інша назва Герашаська)

Високогірне озеро, що розташоване в гірському масиві Свидовець (Рахівський район, Закарпаття) біля одноіменної гори. Озеро знаходиться на висоті 1577 метрів над р.м. Його площа становить 1,35 га, довжина — 125 м, а ширина — 110 м. Форма озера нагадує прямокутник, береги частково заросли осокою.

4. Озеро Марічейка

Надзвичайно мальовниче озеро на Чорногірському масиві, знаходиться в межах Верховинського району (Івано-Франківщина). Озеро оточене лісом та заростями осоки, прилягає до схилу гори Шурин. Довжина Марічейки — 88 м, ширина — 45 м, а висота над рівнем моря — 1510 метрів. Озеро знаходиться в безспосередній близькості до гори Піп Іван Чорногірський та є частиною популярного туристичного маршруту.

3. Озеро Росохан

Високогірне озеро в масиві Горгани, знаходиться на території Рожнятівського району (Івано-Франківщина). Розташоване на висоті 1120 метрів над р.м. на схилі хребта Аршиця. Озеро не надто відоме серед туристів через віддаленість та важкодоступність. Росохан оточений смерековим лісом та кам’янистими берегами. Живлення водойми відбувається завдяки опадам, через це його довжина коливається в межах 50-70 метрів, ширина складає 20 метрів.

2. Озеро Бребенескул

Бребенескул — найвисокогірніше озеро українських Карпат (1801 м над р.м.). Розташоване на Чорногірському масиві та входить до меж Карпатського біосферного заповідника. Довжина — 147 м, ширина — 67 м, максимальна глибина — 3.2 м. Озеро неймовірно живописне та популярне серед туристів. Особливо гарний краєвид можна спостерігати зі схилів та перешийку гори Гутин-Томнатик. Бребенескул входить до найпопулярнішого пішого маршруту Чорногірським хребтом, проте, інколи туристи його оминають.

→ Дивитись туристичний маршрут до озера Бребенескул

Цікаво знати!

Перша наукова довідка про озеро Бребенескул датована 1964 роком. Тоді декан географічного факультету Львіського університету ім. І.Франка — Міллер Гаврило Петрович зазначив, що розміри озера становлять: ширина — 44 метри, довжина — 134 метри. Це істотно менше за сучасні розміри Бребенескула.

1. Озеро Синевир

Синевир — найпопулярніше та найбільше озеро Карпатських гір, надзвичайно популярний об’єкт туризму. Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області, входить до складу Національного природного парку «Синевир». Лежить на висоті 989 метрів над р.м., площа озера коливається залежно від опадів та складає від 4 до 7 га. В озері водиться форель, а його максимальна глибина становить 24 метри. За оцінками вчених приблизний вік озера 10 тисяч років.

Дивитись туристичний маршрут до озера Синевир

Насправді ми спеціально приберегли на останок ще одне карпатське озеро. Ви напевно не один раз про нього чули, а можливо і встигли відвідати.

Озеро Несамовите

Ще одне надзвичайно популярне карпатське озеро. Розташоване на Чорногорі неподалік від Бребенескула. Несамовите лежить на висоті 1750 метрів над р.м. та має наступні розміри: довжина — 88 м, ширина — 45 м, глибина від 1 до 1.5 метрів. Озеро знаходиться в безпосередній близькості до Говерли і дещо потерпає від надмірної кількості туристів. В літні місяці біля озера одночасно може знаходитись до 100 наметів. Несамовите входить до меж Національного природного парку «Карпатський».

Дивитись туристичний маршрут до озера Несамовите

Карта найкращих карпатських озер


Звісно, що це не всі озера в Карпатах, проте ми розглянули найвідоміші та нашу думку найцікавіші. Наступного разу спробуємо розказати про решту карпатських озер.

 

Оставить ответ

Не хочете пропустити похід?

Залиште свій Email та отримуйте запрошення на заходи нашого турклубу

Тільки для підписників! Спеціальні пропозиції та ЗНИЖКИ до 50% вже на перший похід!

p.s. обіцяємо, що не будемо набридати частою розсилкою!