Обираємо трекінгове взуття. Огляд. Поради

Як правильно обрати взуття для активного відпочинку?

Правильно підібране взуття – запорука вдалого походу!

Погодьтесь, який кайф від краєвидів, якщо вам весь час дошкуляють мозолі від незручних черевиків? На сучасному ринку пропозицій взуття для активного відпочинку більш ніж достатньо. Тут є відверто дешеві варіанти з Азії та невиправдано дорогі моделі європейських чи американських брендів.

Щоб зорієнтувати туриста-початківця в цій масі пропозицій спочатку розділимо трекінгове взуття на кілька груп. Можна виділи такі види: черевики, напівчеревики та кросівки (звичайно, ще існують сандалі та інші «капці», але зараз будемо розлядати найпоширеніші варіанти). Вибір конкретного типу взуття залежить від умов походу, в яких ви збираєтесь його використовувати.

Черевики 

Використовують їх переважно для складного рельєфу в горах. Якщо маршрут пролягає по жорсткій кам’янистій поверхні, в складних кліматичних умовах (взимку чи холодну пору року). Класичні гірські черевики виготовляють з міцної товстої шкіри або ж в комбінації з синтетичними складниками.

Напівчеревики

Це середній варіант між кросівками та черевиками. Від останніх відрізняються полегшеною вагою і розраховані на дещо менші навантаження. Від кросівок напівчеревики відрізняються висотою, що забезпечує кращу фіксацію і  підтримку ноги на складних ділянках.

Кроссівки

Треккінгові кросівки — це чудовий варіант взуття для нескладних походів, коли рельєф складається переважно з рівної поверхні. Найкраще використовувати в теплу пору року. В українських Карпатах кросівки будуть чудовим варіантом для більшості маршрутів влітку. Винятком може бути масив Горгани, який характеризується кам’яними розсипами.

Шкіра чи синтетика?

Наступним критерієм вибору взуття може стати склад матеріалів. Найпоширеніші матеріали це шкіра та синтетика. Що ж краще?

Однозначну відповідь дати неможливо, адже питання досить риторичне. Це як, наприклад, «що краще: кіно чи театр?». Туристи вдало використовують обидва варіанти. Хтось полюбляє класичні шкіряні черевики, а хтось любить сучасні синтетичні матеріали. Нерідко черевики виготовляють в поєднанні цих двох складників. Але слід сказати, що синтетика більш легка та швидше сохне, а шкіра більш міцний та надійний варіант. Тут краще покладатись на власні вподобання і переконання.

Технології

Розвиток сучасних технологій не оминув і туристичне взуття. При виборі своєї першої пари ви можете зіштовхнутись із всілякими незрозумілими назвами та характеристиками.

Підошви

vibram

Vibram – це італійський виробник технологічної підошви, яка є найбільш популярною в туристичному взутті. Характеризується високою міцністю та зносостійкістю, добре зчіплюється з різними видами поверхонь. Подивіться проморолик про розробку та виготовлення продукції Vibram.

salomon-contagrip1

Contagrip – власна розробка бренду Salomon. Це спеціальна підошва для трекінгового взуття, яка виготовлена з 20 різних складників. Дозволяє досягнути оптимального зчеплення з поверхнею на різних типах покриття та за різних погодніх умов.

Dynagrip – схожа за назвою розробка підошви від англійського виробника Karrimor. Наділена схожими властивостями, але при цьому вартість такого взуття значно нижча.

Мембрани

Мембрана – це спеціальна тканина з особливою структурою волокна, яка захищає від дощу та вітру і дихає в той же час.

waterproof-brands-gore-event-sympatex

Найпопулярнішими на сьогодні можна вважати Gore-Tex та Event. Принцип роботи мембрани можна подивитись у відеоролику.

Ще існує купа всіляких технологічних цікавинок кількість яких постійно зростає. Наприклад, це можуть бути системи швидкої шнурівки, підтримки стопи і т.п.

Але при виборі свого першого похідного взуття слід звернути увагу на такі моменти (до уваги не беремо стандартні правила вибору взуття, як правильний розмір чи зручність посадки):

  • Захищений носок і п’ятка
  • Хороша амортизація
  • Наявність протектора
  • З’ємна устілка

В умовах сучасної реальності вибір взуття часто залежить від бюджету. Звичайно краще обрати вже зарекомендованого outdoor виробника, але це також не завжди виправданий варіант (наприклад, якщо ви не збираєтесь щомісяця ходити в похід, можна обійтись бюджетним взуттям). З найбільш пошерених в українських магазинах брендів взуття для активного відпочинку можна виділити: Merrell, Garmont, Lowa, Salomon, Asolo, Keen. З більш бюджетного взуття варто звернути увагу на: Hi-Tec, Karrimor, Gelert,  Quechua.
Після того, як ви зробите свій вибір та придбаєте взуття важливо не забути його розносити. Обов’язково походіть в ньому хоча б тиждень перед походом.

Отже, виконавши всі рекомендації написані вище ви неодмінно оберете правильне взуття та пройдете маршрут без проблем.

Вдалого та комфортного походу 🙂

Оставить ответ

Не хочете пропустити похід?

Залиште свій Email та отримуйте запрошення на заходи нашого турклубу

Тільки для підписників! Спеціальні пропозиції та ЗНИЖКИ до 50% вже на перший похід!

p.s. обіцяємо, що не будемо набридати частою розсилкою!