Топ 5 отруйних тварин України!

Гадюка

ТОП 5 найнебезпечніших отруйних тварин України!

Вирушаючи в туристичний похід ми завжди опиняємось серед дикої природи, а значить і по сусідству з різними мешканцями лісу, степу та інших природних зон. Сьогодні розглянемо 5-тірку найнебезпечніших отруйних представників фауни України (звичних бджіл, ос, комарів до уваги брати не будемо).

Кліщ

Кліщ

Одним з найпоширеніших мешканців українських лісів є кліщ. Небезпеку становлять не самі членистоногі, а інфекції які вони переносять. Вони можуть переносити різні типи лихоманок, ерліхіоз, хворобу Лайма та енцефаліт. Останній є найнебезпечнішим, тому що сильно вражає нервову систему і нерідко приводить до інвалідності чи летального наслідку. В Україні енцефалітні кліщі явище доволі рідкісне і зустрічаються тільки в окремих районах. Наразі їх було зафіксовано на Волині та Львівщині. Тож перебуваючи в лісі варто вдягати головний убір та одяг, який гарно закриває тіло.

Кримський скорпіон

Скорпіон

Наступний представник нашого спису – це кримський скорпіон. Він рідкісний та занесений в Червону книгу. Зустрічається на південному узбережжі Криму. Його отрута не є смертельно небезпечною для людини, та все ж доволі токсична. Мешкає переважно між камінням чи в тріщинах будівель. Зазвичай може вжалити, коли заповзе в черевики, спальник чи намет. Тому корисно перевіряти взуття зранку та закривати москітну сітку в наметі.

Гадюка

Гадюка

Ще один поширений супутник походів – гадюка звичайна. Найчастіше зустрічається в карпатському регіоні (але росповсюджена по всій території України), де і трапляється найбільша кількість укусів. Крім звичайної гадюки в Україні є ще 2 види: гадюка Нільського та степова гадюка. Останні дві занесені до Червоної книги України. Є ще інформація про носату гадюку, яку нібито помічають в дельті Дунаю, але ніякого наукового підтвердження цьому я не знайшов. Загалом гадюка істота абсолютно миролюбна та полохлива, намагається уникати зустрічі з людиною. Вкусити може лише для захисту, коли на неї наступити або спровокувати іншим чином. Укус гадюки не смертельний для людини, але може мати серйозні наслідки, особливо при алергічних реакціях. Людині яку вкусила змія необхідно дати повний спокій та не дозволяти рухатись. Потрібно пити багато води, прийняти протиалергенні препарати. Щоб мінімізувати ризик укусу в потенційно небезпечних місцях слід носити високі черевики та штани з жорсткої тканини (наприклад, джинси).

Сколопендра

Сколопендра

В південних регіонах та Криму можна натрапити на сколопендру. Це багатоніжка, яка має тіло до 12 см. Мешкає у вологих місцях під камінням, тріщинах і т.д. Активна сколопендра переважно в ночі, тому нерідко заповзає у взуття, речі, намети. Небезпечний не тільки укус, але і просто контакт зі шкірою, адже вона виділяє отруйний слиз. Після укусу людина відчуває біль, запаморочення, підвищення температури. Симптоми можуть тривати 1-2 дні після чого проходять.

Каракурт

Каракурт

Останній представник нашого ТОПу, – каракурт або чорна вдова. Це маленький, але надзвичайно небезпечний павук. Отрута каракурта в 15 разів перевищує токсичність отрути гримучої змії. Зустрічається також в південних регіонах України та Криму.
Після укусу павука в людини починаються серйозні нервові розлади, біль поширюється по всьому тілу, піднімається температура, порушується робота серця. У важких випадках та в разі відсутності медичної допомоги може наступити смерть. Слід зауважити, що спеціальної протиотрути в наших лікарнях знайти неможливо, тому місце укусу треба припалити сірником відразу після його виявлення. Таким чином висока температура знешкодить отруту і наслідки від укусу буде мінімізовано.

Сподіваюсь даний матеріал буде корисним та додатково вас поінформує перед походом. Бережіть себе та природу, адже вона у нас одна 🙂

Автор, Євгеній Набоков

Комментирование закрыто

Не хочете пропустити похід?

Залиште свій Email та отримуйте запрошення на заходи нашого турклубу

Тільки для підписників! Спеціальні пропозиції та ЗНИЖКИ до 50% вже на перший похід!

p.s. обіцяємо, що не будемо набридати частою розсилкою!