За 50 років ми втратили 58% хребетних тварин!

Нещодавно Всесвітній фонд дикої природи (далі WWF) опублікував дані свого дослідження «Жива Планета», яке базується на широких данних та відстежує більше 14000 популяцій хребетних тварин більш ніж 3700 видів за період з 1970 до 2012.

Ось найбільш красномовні факти з дослідження:

  • За останні 50 років ми вже втратили 58% чисельності популяцій хребетних тварин світу.  Людство споживацьки ставиться до Планети, надмірно використовуючи ресурси, які вона може надати. На даний момент нам потрібно 1,6 планет, щоб задовольнити наші потреби, а у нас є лише одна, та її природний капітал обмежений. Заради майбутнього потрібні спільні рішучі дії, глобальні зміни у всіх сферах нашого життя.
  • Найбільше вражає втрата прісноводного біорізноманіття світу: зниження чисельності популяцій прісноводних видів на 81% у період з 1970 по 2012 рік. Наприклад, ріка Дунай втратила з кінця 19-го століття  80% своїх природних заплав і боліт, разом з ними — більшу частину свого біорізноманіття.
  • Дослідження, проведене Стокгольмським Центром Стійкості (Stockholm Resilience Centre) спільно з партнерами, показує, що людство вже перейшло чотири з дев’яти планетарних меж – безпечних порогів критичних земних процесів, що підтримують життя на планеті.
  • За оцінкою WWF, приблизно половина унікальних незайманих та старовікових лісів Карпатських гір була втрачена за останню декаду. Погано спланований розвиток інфраструктури, від мототреків до лижних курортів, таких як Національний парк Пірін у Болгарії та інші, призводить до непотрібної втрати та фрагментації природних місць існування.

Повний текст статті можна прочитати за посиланням тут.

Оставить ответ

Не хочете пропустити похід?

Залиште свій Email та отримуйте запрошення на заходи нашого турклубу

Тільки для підписників! Спеціальні пропозиції та ЗНИЖКИ до 50% вже на перший похід!

p.s. обіцяємо, що не будемо набридати частою розсилкою!